Vissza

 

Rhen Szervező és Tanácsadó Társaság

Alapításának éve: 1992.

Teljes neve:

Rhen Szervező és Tanácsadó Betéti Társaság

Rövidített neve: Rhen Bt

Angol elnevezése:

Rhen Corporation

Székhelye: 1065 Budapest, Weiner Leó u. 15.

Beltagja, képviselője:

Renkó Ferenc

Általános vállalkozói pénzügyi-gazdasági tanácsadás

Terület- és vidékfejlesztési programok megalkotása, területi tervezés és programozás

Hazai és Európai Uniós projektek menedzselése

Információs rendszerek tervezése, adatbázisok létrehozása és működtetése

Pályázatok készítése, hazai és nemzetközi források bevonása érdekében

Vállalkozói oktatás, menedzsment ismeretek fejlesztése

Európai vállalatértékelés, stratégiai tervezés

Üzleti kapcsolatteremtés

Projekt menedzsment, forrásmenedzsment

Gyakorlat a regionális tervezésben, a KKV fejlesztésben, az innovációs és technológia transzfer szolgáltatásokban, a nemzetközi kapcsolatokban, gyakorlat a Phare és más Európai Uniós programokban (tervezés, koordináció, végrehajtás), gyakorlat Európai Uniós és Közép-Kelet európai országokkal való együttműködésben

A Dél-alföldi régió lakosságának az Európai Uniós felkészülését segítő operatív program elkészítése során gyakorlat a civil szférával való kapcsolattartásban, projektek összeállításában és végrehajtásában. A széleskörű kapcsolatrendszeren keresztül operatív együttműködések kialakítása.

Vállalkozói Inkubátorház létrehozása

TALENT Inkubátorház és Vállalkozói Központ létrehozása Szegeden. Részvétel a Dél-Alföldi Technológiai Centrum koncepció kialakításában. A szerkesztőbizottság elnökeként Renkó Ferenc ügyvezető koordinálta a megvalósíthatósági tanulmány összeállítását, és elkészítette az informatikai fejezetet.

Kis- és középvállalkozásokat segítő pénzügyi-gazdasági és befektetési tanácsadás

A dorogi és hódmezővásárhelyi ipari parkok megvalósíthatósági tanulmánya keretében a KKV-k ipari parkba települését segítő szolgáltatások és vállalkozásfejlesztési stratégia kidolgozása, bevezetése várható hatásának elemzése.

Phare kísérleti projektek a Dél-alföldön

A Phare dél-alföldi kísérleti program részeként meghirdetett turisztikai oktatási és infrastruktúra fejlesztési projektek módszertani és végrehajtási útmutatóinak kidolgozása, részvétel a szakmai és pénzügyi elszámolási monitoring kialakításában

Turizmussal foglalkozó kis- és középvállalkozások számára oktatási kézikönyv összeállításának irányítása, projektmenedzseri feladatok ellátása

Finanszírozó: EU Phare Kísérleti projektek, Dél-alföld

Dél-Alföldi Regionális Fejlesztési Tanács Operatív Programok

Független szakértőként a Dél-Alföldi Regionális Fejlesztési Tanács által meghirdetett, a “Lakosság felkészítésének elősegítése az Európai Uniós csatlakozásra” operatív program koordinátoraként az operatív program struktúrájának összeállítása, a projektek összegyűjtése, megfogalmazása, a partner szervezetek koordinálása, az operatív program véglegesítése. Az operatív program a társadalom és gazdaság meghatározó területeit érintően 11 fejezetben öleli fel az Európai Unióhoz való csatlakozás lakosságot, annak egyes rétegeit, csoportjait érintő tennivalókat, feladatokat. A megvalósítandó feladatok konkrét projekteken keresztül való bemutatása lehetővé teszi az operatív program "kézikönyv"-szerű használatát, illetve megkönnyíti a társadalom különféle rétegei számára az e programokhoz való csatlakozást. Finanszírozó: Dél-Alföldi Regionális Fejlesztési Tanács

Kistelek kistérség ökológiai szemléletű kistérségi programja

Kistelek Környéki Települések Területfejlesztési Társulása “Kistelek kistérség ökológiai szemléletű kistérségi programja” programja elkészítésében való részvétel. A kistérség komplex, átfogó területfejlesztési, vidékfejlesztési programokhoz, tervekhez kapcsolódó - különös figyelemmel az érzékeny természeti adottságokkal rendelkező kistérségekben - ökológiai szemléletű megalapozó feltáró, illetve intézkedéseket generáló programjának részletes megalkotása és strukturálása volt, különös tekintettel a fejlesztésekre és a turisztikai lehetőségekre.

Kis- és középvállalkozói Információs és Szolgáltató Rendszer kialakítása és működtetése a délalföldön

A Kis- és Középvállalkozó Célelőirányzat keretében olyan, - a dél-alföldi régiót érintő - vállalkozói információs és szolgáltató rendszer megalkotásában és működtetésében vettem részt, amely széles spektrumon keresztül a tudományos elemzéstől kezdve az oktatáson és a tanácsadáson át az elektronikus információs rendszerig (Internetes elérés) segíti a dél-alföldi kis és középvállalkozásokat a tevékenységükhöz szükséges fontos ismeretek megszerzésében.

Partnerszervezetek: “A Dél-alföldi Régióért” Kht Szeged, PROMEI Euroatlanti Integrációs és Koordinációs programiroda Budapest. A Rhen Szervező és Tanácsadó Bt készítette el a teljes elektronikus információs szakmai blokkot, valamint szervezte és koordinálta a projekt szakmai blokkjait. Támogató: Gazdasági Minisztérium, Széchenyi Terv.

Jaminai Téglagyári Tavak fejlesztési koncepciójának megvalósíthatósági tanulmányterve

Békéscsaba Erzsébethely (Jamina) városrészében létesítendő Horgászfalu megvalósíthatósági tanulmánytervének elkészítésében való részvétel, az ajánlattételi program megalkotása, a felmérési fejezet elkészítésében való közreműködés, a fejlesztési fejezet elkészítése, beleértve a részletes infrastruktúra és közműelemzéseket. A megvalósíthatósági tanulmányterv vizsgálta a terület jelenlegi helyzetét, a fejlesztési terv-variánsokat, amely megalapozásaként gazdasági, környezeti, társadalmi és idegenforgalmi elemzéseket készültek, valamint a terület ütemezett beépítését kiszolgáló részletes infrastruktúra és közműelemzések készültek, figyelemmel a fejlesztés általános jövőképbe való integrálására.                                                         

EU szakmaspecifikus információk kis- és középvállalkozásoknak a dél-alföldön

Élelmiszeripari kis- és középvállalkozások Európai Uniós felkészítésének elősegítése szakmaspecifikus tanácsadással, pályázati és forrásmenedzsmenttel, Internet alapú komplex információ-közvetítéssel. Az információs rendszer főbb alapelemei: információs adatbázisok gyűjteménye, banki és tőzsdei információk, országos és regionális statisztikai táblák és elemzések, a régió tervezési, stratégiai és operatív programozása alapelvei, prioritásai és főbb céljai,  Európai Uniós információk A-tól Z-ig, vállalkozások pályázati tevékenységét segítő információk, Cég-tár, Projekt-tár stb. Finanszírozó: Gazdasági és Közlekedési minisztérium, Széchenyi Terv.

Turisztikai klaszter-menedzsment a dél-alföldön

A klaszter menedzsment hálózat létrehozásában való részvétel a turisztikai kis- és középvállalkozások tevékenységének támogatására oktatással, szaktanácsadással, építészeti, vidékfejlesztési, pályázat-menedzselési, forráskoordinációs valamint őshonos fajtatermesztési szolgáltatásokkal.

A hálózat tagjaként a Rhen Bt tanácsadással, vállalkozói információs rendszer kiépítésével és működtetésével segíti a dél-alföldi régió kis- és középvállalkozásainak megalakulását, működését, a közöttük létrejövő együttműködések illetve más turisztikai klaszterek kialakulását a régióban. Az információs rendszer főbb elemei: turisztikai információkat közvetítő adatbázis gyűjtemény, térségi oldalak, dél-alföldi települések térképi és szöveges információi, közlekedési és utazási info-tár, szálláshelyek gyűjteménye, pályázati adattár, sport- adattár, környezetünk adattár, túra és szabadidő információk, egészség és életmód adattár. Finanszírozó: Gazdasági és Közlekedési Minisztérium, Széchenyi Terv.

Pályázatok készítése a kis- és középvállalkozások fejlesztési forrásainak bővítése érdekében

Pályázatok készítése hazai és nemzetközi partnerek számára vidékfejlesztési (Mezőgazdasági Vállalkozásokat Segítő Központ létrehozása Erdélyben), vállalkozásfejlesztési (Élelmiszer-feldolgozó kis- és középvállalkozások EU felkészítésének elősegítése Magyarországon), informatikai (Gazdasági elektronikus portál a dél-alföldön) és turisztikai (Turisztikai klaszter-menedzsment a dél-alföldön) szakterületeken, különös tekintettel Magyarország Európai Uniós felkészülésének elősegítésére, valamint számos további kisebb-nagyobb léptékű pályázat készítése.

Csongrád megye vállalkozásfejlesztési tevékenységének irányítása, koordinálása a Progress Alapítvány keretei között, éves üzleti terv alapján, mintegy 20-25 projektet koordinálva és megvalósítva egy-egy üzleti év során. Évente továbbá számos pályázat került benyújtásra, több esetben közvetlenül EU alapokhoz (pl. Phare Partnership, CREDO, ECOS/OVERTURE, Leonardo stb.)  1995. – 2001.

ÖSB project

EU konform irányítási és szervezetfejlesztési ismeretek elsajátítása vállalkozásfejlesztési szolgáltatások bővítése céljából, osztrák minta alapján. Az egy éves programot az osztrák kormány finanszírozta.

NICO project

A több mint másfél éves projekt keretében felkészülés a Phare utáni helyzetre, különös tekintettel az önfenntartást segítő technikák elsajátítására. Északír és angol vállalkozásfejlesztési ügynökségek munkáját és tapasztalatait tanulmányozva a projekt keretében megyei és regionális szintű gazdaságfejlesztési önfenntartási terv és fejlesztési stratégia kidolgozása. Finanszírozó: British Know How Fund, projektvezető: NICO Northern Ireland

ASTER project

Technológia transzfer a magyar kis- és középvállalkozások tevékenységében Csongrád megyében. A projekt keretében áttekintésre és megismerésre került egy olasz technológia transzfer és innovációs tanácsadó ügynökség, annak munkája, munkamódszerei és szolgáltatásai. Felmérésre került Csongrád megye KKV-inek innovációs aktivitása számos szakmai területen, adatbázis és partnerkereső szolgáltatásokkal Magyarországon és Olaszországban. Finanszírozó: olasz Kormány, projektvezető: ASTER Technológia transzfer ügynökség

NVQ project

Egy új módszer megismerése és átvétele a vállalkozói képzésre és a tanácsadásra Magyarországon. A projekt keretében felkészítettek a Nagy-Britanniai testvérügynökség (Project North East Enterprise Agency) szakemberei az Európai Uniós szabványok alapján felépülő kurzusok tartására vezetők és vezető tanácsadók számára, a menedzsment ismeretek és a vállalkozás fejlesztése szakterületeken. Finanszírozó: British Know How Fund és Phare SME program, projektvezető: Project North East England

Harghita project

Projektvezetőként a csíkszeredai Üzleti Innovációs és Inkubációs Központ oktatási bázisának kialakítása, oktatók képzése, KKV-k számára indított tanfolyamok meghonosítása menedzsment, marketing és pénzügyi ismeretek témakörökben Romániában, Hargita megyében. Két közép-kelet európai ország projektje. Finanszírozó: Phare Partnership Programme

RMGE project

Projektvezetőként a Romániai Magyar Gazdák Egyesülete oktatási bázisának kialakítása, oktatók képzése, a mezőgazdaságban tevékenykedő KKV-k (farmgazdálkodók, élelmiszer-feldolgozók, falusi turizmussal foglalkozók) számára indított tanfolyamok meghonosítása menedzsment, marketing és pénzügyi ismeretek témakörökben, Romániában, Marosvásárhelyen, Maros megyében. Két közép-kelet európai ország projektje. Finanszírozó: Phare Partnership Programme

Csongrád megyei Befektetői Kézikönyv

A kiadvány praktikus és befektető-centrikus ismereteket tartalmaz a Csongrád megyében befektetni szándékozók számára. Társadalmi, gazdasági áttekintést ad a településekről, térségekről, valamint hasznos információkat nyújt a vállalkozásalapítás magyarországi jogi feltételeiről, az adózásról, a vámszabályokról, a munkaügyi szabályokról stb. A kiadvány könyv, CD formájában jelent meg valamint elérhető Interneten is, angol német és magyar nyelven.

Mentor Beszállítói Célprogram

Nemzeti program keretében Csongrád megye számos iparágát érintően (fémfeldolgozás, mű-anyag- és gumiipar, elektronikai ipar, bőr, fa, textil és bútoripar valamint a K+F tevékenységek) koordináltan olyan kis- és középvállalkozások fejlesztését, amelyek beszállítóként integrálódhatnak egy-egy nagyobb vállalkozáshoz, átvéve annak követelményrendszerét, minőségi és fejlesztési elvárásait. A segítségnyújtás módját az országos elvárásokat figyelembe véve a megyei sajátosságoknak megfelelően alakítottam ki, az alábbiak szerint:

§          Tanácsadói és szolgáltatói adatbázis létrehozása, a vállalkozások kérdőíves felmérése, üzleti és fejlesztési ajánlatainak adatbázisba rendezése

§          Tananyag kidolgozása és 60 órás “Beszállítói alapismeretek” tanfolyam indítása

§          Modell értékű vállalatelemzési eljárás alkalmazása, bevezetése

Finanszírozó: Gazdasági Minisztérium Beszállítói Célprogram

Csongrád Megyei Befektetői Adattár

A Befektetői Adattár a Csongrád megyében kiajánlott projektek gyűjteménye. Tartalmaz önkormányzati befektetési lehetőségeket, vállalkozói ajánlatokat valamint ingatlanhasznosítási lehetőségeket. A részletesen ismertetett projektek könyv, CD és INTERNET útján is elérhetők. Finanszírozó: Csongrád Megyei Területfejlesztési Tanács

Kis- és középvállalkozások számára meghirdetett mikrohitel program bonyolítása, hitelek folyósítása

Az Európai Unió és a Magyar Kormány közös finanszírozású programja keretében 1995. –2001. között részvétel a Csongrád megyei KKV-k részére kis összegű, un. mikrohitelek folyósításában. Gyakorlat van az üzleti tervek készítésében, szaktanácsadók képzésében, a hitelminősítésben és hitelbírálatban, az ehhez kapcsolódó banki tevékenységekben.